Učbeniški sklad

Učbeniški sklad omogoča dijakom izposojo učbenikov, ki jih potrebujejo pri pouku. Seznam potrebnih učbenikov določijo naši učitelji. Učbenike izbirajo iz Kataloga učbenikov, ki določa, kateri učbeniki in delovni zvezki se lahko uporabljajo kot obvezni.

Dijaki 1. letnika si lahko izposodijo učbeniški komplet. Ob prijavi prejmejo obvestilo učbeniškega sklada in seznam učbenikov za izposojo. Ob vpisu dobijo seznam predpisanih učbenikov in delovnih zvezkov in oddajo naročilnico. Učbenike prevzamejo prvi teden v septembru med poukom, in sicer po objavljenem razporedu.

Dijaki višjih letnikov lahko v mesecu juniju v šolski knjižnici vzamejo sezname vseh učbenikov in delovnih zvezkov, ki jih učitelji predpisujejo za naslednje šolsko leto. V knjižnici dobijo tudi naročilnico za izposojo s seznamom učbenikov za izposojo. Dijaki do konca pouka oz. najkasneje do konca junija oddajo izpolnjene naročilnice z označenimi učbeniki, ki si jih želijo izposoditi (poljubno število).
Naročene učbenike prevzamejo predvidoma zadnji teden v avgustu; natančen razpored je objavljen po 20. avgustu na oglasnih mestih šole in na šolski spletni strani.

Drugi pogoji izposoje

• višina izposojnine znaša največ 1/4 nabavne cene;
  • plačilo s položnico v roku, ki ga določi šola;
  • izposoja za eno šolsko leto;
  • ustrezna odškodnina za izgubljene in poškodovane učbenike.

Vsem dijakom, ki oddajo naročilnice v predpisanem roku, zagotavljamo prejem vseh naročenih učbenikov.
Naročilo je nepreklicno!
Če izposojnina ni pravočasno plačana, šola lahko vloži zahtevek za izvršbo.

Skrbnica učbeniškega sklada je Majda Kokalj Auguštiner.

Seznami učbenikov in delovnih zvezkov za šolsko leto 2023/24

Seznam učbenikov in delovnih zvezkov za 1. letnik

Seznam učbenikov in delovnih zvezkov za 2. letnik

Seznam učbenikov in delovnih zvezkov za 3. letnik