Sklad solidarne pomoči Gaudeamus

Sklad solidarne pomoči dijakinjam in dijakom Gimnazije Škofja Loka, z nazivom GAUDEAMUS, je sklad za pomoč dijakom pri kritju različnih stroškov, nastalih med gimnazijskim šolanjem.

Pomoč dijakom iz sredstev sklada obsega delno kritje stroškov za:

• plačevanje vstopnin in potnih stroškov za gledališke in druge predstave in prireditve iz programa OIV za dijake gimnazije;
  • plačilo strokovnih ekskurzij za dijake;
  • plačilo stroškov maturantske ekskurzije;
  • plačilo drugih dijakovih stroškov za šolo, ki jih potrdi odbor sklada.

Transakcijski račun sklada: SI56 0700 0000 0945 549, odprt pri Gorenjski banki Škofja Loka.

Predsednica društva Gaudeamus je Irena Florjančič, prof.

Kako do finančne pomoči?

Pot do finančne pomoči je zelo preprosta. Natisnete si vlogo za dodelitev finančne pomoči (lahko jo dobite tudi pri svetovalni delavki) in jo skupaj s starši izpolnite. Izpolnjeno vlogo oddate svetovalni delavki. Na vpogled prinesete tudi odločbo o višini otroškega dodatka, ki vam jo svetovalna delavka takoj vrne.

Člani upravnega odbora odločajo o vlogah za dodelitev pomoči, ki jim jih svetovalna delavka posreduje preko elektronske pošte brez imen.

Na osnovi odločitve upravnega odbora dijak dobi sklep o višini pomoči. Svetovalna delavka s sklepom seznani le računovodstvo, ki višino položnice zniža za znesek odobrene pomoči.

Za pomoč lahko zaprosite večkrat v letu.

Organi društva

Organi Društva Gaudeamus v mandatu (2021-2025), ki so bili soglasno izvoljeni, so oblikovani v naslednjem sestavu:

Predsednik sklada

Izvršni odbor

• Matic Močnik, predsednik
  • Saša Suljanović Bogataj, tajnica
  • Irena Florjančič
  • Nevenka Bertoncelj
  • Gašper Murn
  • Manca Čadež

Nadzorni odbor

• Sonja Gartner, predsednica