Šolski sklad

Šolski sklad na Gimnaziji Škofja Loka posluje v skladu z veljavnimi predpisi in dogovori. Osnovni namen šolskega sklada je z zbranimi sredstvi vsem udeležencem v šoli omogočiti boljše pogoje za delo. Sredstva za šolski sklad prispevajo starši dijakov, nadzor nad njihovo porabo pa spremljata Svet staršev in Svet šole.

Starši in dijaki v šolski sklad prispevajo skladno s sklepom Sveta staršev in Sveta šole po 50 evrov (2 x 25 EUR). Svet šole je za šolsko leto 2015/64 potrdil predlog Sveta staršev, da se plačilni nalog za prvi obrok (25 EUR) izda do 15. novembra 2022, po pregledu poslovanja pa se do 1. marca 2023 izda tudi plačilni nalog za drugi obrok.

Sredstva Šolskega sklada se uporabijo:

• - za sofinanciranje stroškov vzdrževanja fotokopirnih strojev v višini ¼,
  • - za pripravo in izdajo letopisa šole, šolskega glasila in drugih šolskih publikacij za dijake,
  • - za vzdrževanje vodnega bara,
  • - za delno plačilo zunanjih mentorjev za izvajanje nadstandardnih programov,
  • - za nakup maturitetnih gradiv za dijake zaključnega letnika (predmaturitetni preizkusi)
  • - za nakup materiala za likovno vzgojo (nadstandard)
  • - za sofinanciranje nakupa sodobnih učil in opreme za posamezna predmetna področja, ki jih potrdi UO sveta staršev
  • - za druge namene, ki jih potrdi UO sveta staršev.
  • za druge namene, ki jih potrdi Svet staršev.

Predsednik Šolskega sklada je Žiga Kert, prof.

Upravni odbor sestavljajo trije predsavniki staršev (Sašo Greblo, Sabina Gabrijel in Saša Matek), trije predstavniki strokovnih delavcev (Žiga Kert, Nevenka Bertoncelj, Barbara Osolnik Rajšek) ter predstavnik dijaške šolske skupnosti.

Starše prosimo, da poravnajo dogovorjeni prispevek za šolski sklad, ki šoli delno krije navedene materialne stroške, in s tem omogočijo bolj kakovostno izvajanje pouka.
Starši, ki imajo v Gimnaziji Škofja Loka vpisanih več otrok, vplačajo za vsakega posameznega otroka le prvi obrok (sklep članov Šolskega sklada, junij 2011).
Starše, ki prispevka ne morejo plačati, vabimo, da to pisno sporočijo razredniku ali tajništvu šole.