Projekt SKOZ

Projekt SKOZProjekt SKOZ (Središče karierne orientacije Zahod) je projekt Gimnazije Vič, ki ga izvaja v okviru projekta Ministrstva za izobraževanje znanost in šport. S tem Gimnazija Vič postaja center za vzpodbujane dela z nadarjenimi dijaki in se zavezuje k njihovi kakovostni karierni orientaciji. Projekt se zaključi s koncem leta 2020, v tem času pa bomo skupaj s šolami iz Zahodne kohezijske regije, raziskovalnimi partnerji in partnerji iz gospodarstva vzpostavili trdno in delujočo mrežo organizacij, ki bodo s projekti vzpodbujala najbolj nadarjene dijake.

NADARJENOST v okviru projekta SKOZ

Ena izmed ciljnih skupin projekta (mentorji, ravnatelji, zunanje organizacije, nadarjeni dijaki) so nadarjeni dijaki, ki so v šolskem prostoru že identificirani kot tudi tisti, katerih nadarjenost ni nujno formalno prepoznana, a izkazujejo velik interes za udejstvovanje na določenih področjih in izkazujejo uspehe. Učni uspeh pri identifikaciji za sodelovanje v tem projektu ne igra najpomembnejše vloge. Za sodelovanje bodo dijaki morali Središču posredovati izpolnjen prijavni obrazec in motivacijsko pismo ter priporočilo vsaj enega mentorja (šolskega ali zunanjega), ki jasno opredeljuje prepoznavanje kompetenc na določenem ali več področjih dela.

Ministrstvo za izobraževanje in šport