Simfonični orkester Cresendo

Simfonični orkester Crescendo je bil ustanovljen oktobra 2013. Sestavlja ga trideset glasbenikiov iz vrst sedanjih gimnazijcev, nekdanjih gimnazijcev, njihovi prijatelji, sošolci z glasbenih šol, konservatorija in Akademije za glasbo. Orkester vodi študent Akademije za glasbo in nekdanji loški gimnazijec Žiga Kert.

Orkester je prvič nastopil na Božičnem koncertu Gimnazije Škofja Loka v letu 2012, skupaj z gimnazijskim zborom je nastopil na letnem koncertu v Sokolskem domu v maju 2013 in novembra pripravil prvi samostojni koncert filmske glasbe. V letih od 2014 - 2019 je orkester letno pripravil dva tematska koncerta v sodelovanju z različnimi solisti in vokalnimi zasedbami. Deluje v okviru KD Crescendo in pod okriljem Gimnazije Škofja Loka.

KONCERTI V SEZONI 2018/19

Koncert Večer najlepših sanj