70 let škofjeloške gimnazije

V šolskem letu 2020/2021 Gimnazija Škofja Loka praznuje 70-letnico in ta jubilej nameravamo obeležiti z različnimi šolskimi dejavnostmi ali prireditvami.

Davnega leta 1950 je prva generacija škofjeloških gimnazijcev vstopila v hram učenosti in do danes je na šoli maturiralo preko 6.400 dijakov, ki so se večinoma po končanem študiju uspešno vključili v delo in življenje v naši regiji. Rdeča nit letošnjega praznovanja je čas in zato smo si za moto izbrali vzklik italijanskega znanstvenika Galilea, s katerim je podkrepil svojo teorijo o gibanju nebesnih teles: »In vendar se vrti …,« ki bi bil lahko skupni imenovalec našega sobivanja na šoli. Iščemo namreč vzroke in posledice, razloge in dokaze za dogajanja tako v naravoslovju in družboslovju kakor tudi v literaturi in drugih strokah z namenom, da si pridobimo čim več uporabnih znanj in spretnosti.

V teh desetletjih smo se razvili v moderno srednješolsko izobraževalno inštitucijo,v kateri vladajo dobri medsebojni odnosi, kjer cenimo kvalitetno znanje in dijakom poleg rednega pouka ponujamo raznovrstne obšolske vsebine za vašo strokovno rast.

Simon Pavlič, Standart d.o.o., iz Škofje Loke je avtor logotipa ob 70-letnici šole, s katerimi bomo opremili priložnostne publikacije skozi celotno šolsko leto. Logotip z likovno govorico ponazarja naš moto »in vendar se vrti….« tako, da smo na ta način poskušali izraziti našo pestrost, barvitost, večplastnost, heterogenost interesov in znanj, pluralnost odnosov, ampak pa še vedno v harmonij in skladnem odnosu z vsemi deležniki izobraževanja: učitelji, dijaki in starši.

Člani organizacijskega odbora za obeležitev 70-letnice šole:

• Jože Bogataj, ravnatelj
  • Manca Čadež, prof. matematike, tajnica odbora