Rezultati tekmovanja Best in English

22. december 2017

Z  velikim veseljem zaključejemo koledarsko leto s še enim odličnim rezultatom naših dijakov in dijakinj. 30.11. se jih je 56 udeležilo mednarodnega tekmovanja iz znanja angleškega jezika Best in English za dijake med 15 in 19 letom starosti. Na računalnikih so reševali naloge iz bralnega razumevanja, poznavanja slovnice in slušnega razumevanja. Tekmovanja se je udeležilo več kot  17 000 dijakov iz 750 šol iz 29 držav. Šole med seboj tekmujejo tako, da se rezultati najboljših desetih dijakov z vsake šole seštejejo.

Naši dijaki so tako med  750 srednjimi šolami osvojili izjemno drugo mesto. Največ točk so za našo ekipo dosegli  Ana Evelyn Davis, 3.a, Zala Šink, 4.c, Manca Debenc, 1.e, Jan Kušar, 3.a, Domen Furlan, 4.d, Jaša Potočnik, 2.e, Blaž Krajnik, 2.a, Sebastjan Kordiš, 2.a, Liza Habjan, 3.e in na desetem mestu skupaj Tina Brdnik 4.e in Marija Soldat, 4.d.

Vsem tekmovalcem od srca čestitamo.

Lepe praznike vsem želi aktiv profesoric angleškega jezika.