Best in English-rezultati

8. januar 2020

Z  velikim zadovoljstvom koledarsko leto začenjamo s še enim uspehom naših dijakov in dijakinj. 29.11. se jih je 56 udeležilo mednarodnega tekmovanja iz znanja angleškega jezika Best in English za dijake med 15 in 19 letom starosti. Na računalnikih so reševali naloge iz bralnega razumevanja, poznavanja slovnice in slušnega razumevanja. Tekmovanja se je udeležilo 16 500 dijakov iz 624 šol iz 25 držav. Šole med seboj tekmujejo tako, da se rezultati najboljših desetih dijakov z vsake šole seštejejo.

Naši dijaki so med vsemi sodelujočimi srednjimi šolami osvojili 14. mesto in bili že tretje leto zapored najboljši med slovenskimi šolami.  Največ točk so za našo ekipo dosegli  Miha Eržen, 3.c, Blaž Pogačnik, 3.e, Sebastjan Kordiš, 4.a, Črt Vodopivec, 4.a, Jerca Polak, 3.e, Krištof Zavrl, 3.e, Jan Tomc, 3.d, Lucija Kalan, 3.d, Manca Pintar, 4.c, Blaž Debeljak, 3.d in Brina Erznožnik, 2.a.

Vsem tekmovalcem od srca čestitamo.

Aktiv profesorjev angleškega jezika