Unescov projekt Menjaj branje in sanje

Tudi v letošnjem letu smo  se člani Interact kluba Škofja Loka,  ki na gimnaziji deluje pod mentorstvom Ana Prevc Megušar, vključili v projekt Menjaj branje in sanje. Projekt za Unescovo mrežo šol pripravlja Gimnazija Ledina.  V okviru projekta smo  spodbudili dijake in učitelje naj v šolo prinesejo otroške knjige, ki jih imajo doma in so jih že »prerasli«. S kratkim dodanim posvetilom so  knjige potem našle pot do novih bralcev. Interactovci smo  več kot 20 zbranih  otroških knjig odnesli v Vrtec Škofja Loka, enota Kamnitnik. Tu smo  knjige darovali otrokom in jim nekatere izmed njih  tudi prebrali.   Otroci so branje poslušali z velikim zanimanjem in veseljem,  gimnazijci pa smo bili nad novo izkušnjo »kako je biti vzgojitelj v vrtcu«,  tudi navdušeni.

Hvala Vrtcu Škofja Loka za novo, nepozabno izkušnjo.

Tekst in fotografije: Anže Knific, predsednik Interact kluba