Srečanje Unesco šol ob svetovnem dnevu kulturne raznolikosti

Srečanje Unesco šol ob svetovnem dnevu kulturne   raznolikosti

V petek, 9. maja je na Jesenicah potekalo srečanje Unesco mreže šol Slovenije z obeležitvijo svetovnega dneva kulturne  raznolikosti za dialog in razvoj.  Srečanje je potekalo po krovnim naslovom »Skupaj smo različni« s ciljem širiti vrednote različnosti in  življenja drug z drugim v duhu miru in solidarnosti.

Prireditev se je začela ob 10. uri in tudi zaključila ob 13. uri s  skupno prireditvijo v Gledališču Toneta Čufarja na Jesenicah. V vmesnem delu so se dijaki in učenci lahko udeležili različnih ustvarjalnih delavnic od urjenja v gledaliških veščinah, do risanja po trgu , spoznavanja zelišč, do izdelovanja dražgoških kruhkov.

Prireditve so se udeležili trije dijaki Gimnazije Škofja Loka: Žan Kramar, Vita Knaus in Lara Pogačnik iz 1. E. Spremljal jih je Gašper Peternel, prof. Skupaj z gospo Cirilo Šmid, ki je v imenu Gimnazije Škofja Loka vodila delavnico dražgoških kruhkov so odlično  zastopali škofjeloške  barve.

Tekst: Ana Prevc Megušar, Foto: Gašper Peternel