Slovo generacije

V četrtek, 26. septembra smo se ob 19. uri zvečer v predavalnici šole poslovili od  generacije maturantov 2024.  Odzvali so se našemu vabilu in odigrali še zaključno dejanje štirih gimnazijskih let, imenovano Slovo generacije. Po uvodnih himnah in ravnateljevem nagovoru, smo maturantom še enkrat čestitali za uspešno opravljeno maturo, jim segli v roke in kot simbol zrelosti podelili rdeče nageljne. Zaželeli smo jim uspehov na študijski poti in v življenju. Posebne čestitke smo namenili sedmim zlatim maturantom, diamantni maturantki Dori Suljanović in maturantom Luku Gašperlinu, Jakobu Žoržu in Mateju Nastranu, ki so se z mednarodnih olimpijad vrnili z bronastimi in srebrnimi odličji.

V kulturnem programu smo prisluhnili Viti Renko, Alini Matanović in Hani Oman, ki  so zapele ob klavirski spremljavi Martina Puciharja. Poseben čar je večeru dodal kolaž fotografij maturantov iz njihovega štiriletnega gimnazijskega obdobja.

Po uradnem delu slovesa, smo se v avli šole v sproščenem vzdušju podružili z maturanti in njihovimi starši,  podelili spomine ter načrte za prihodnost.

Tekst: Ana Prevc Megušar, pomočnica ravnatelja

Fotografije: Vid Pesko, 3. d