Slovesna podelitev priznanj najuspešnejšim dijakom v šolskem letu 2013-14

Na predvečer dneva državnosti smo na Gimanziji Škofja Loka slovesno podelili priznanja dijakom, ki so bili v preteklem šolskem letu še posebno uspešni. Tako smo podelili priznaja najboljšim  dijakom  v posameznih razredih, zlata priznnaja, ki so jih dijaki dosegli na državnih tekmovanjih iz znanja in  srebrna MEPI priznanja.  Priznanja za dosežke na področju športa so prejele Urša Zrimšek, Ema Klinec, Nina Furlan, Manca Notar ter plesna  skupina Locas.  Podelili smo tudi dve  posebni priznanji Gimanzije Škofja Loka – Domnu Koširju ter Maji Ferle. Še posebej pa smo nagradili dijake, ki so ali še bodo svoje znanje dokazovali na mednarodnih olimpijadah znanj: Jaku Pelaiču, Aleksandru Rajhardu in Žigu Krajniku. Na prireditvi nas je nagovoril župan Občine Škofja Loka mag. Miha Ješe in predsednika sveta staršev Rok Bešter. Prireditev sta moderirala ravnatelj Jože Bogataj in pomočnica ravnatelja Ana Prevc Megušar. Kulturne utrinke so pripsevali: Rok Gerbec in Jakob Zarnik, 1. e, Razredni trio 1. a, ki ga sestavljajo Gregor Rihtaršič (saksofon), Zala Janežič (tolkala) in Neža Cankar (klavir) ter gimnazijska plesna skupina Locas.

Tekst: Ana Prevc Megušar

Foto: arhiv Gimanzije Škofja Loka