Projektni dan Voda

V petek, 20. 9. 2024, smo imeli dijaki 2. a medpredmetni projektni dan »Voda«. Začeli smo z biološkim delom, kjer smo se razdelili v skupine in pripravili na delo. Nekateri so si obuli škornje in se v bližini šole podali v potok Planico ujet majhne organizme, drugi pa so nabirali rastline v okolici ter jih poimenovali. Izmerili smo še temperaturo potoka pod vodo, nad gladino in 0,5 m nad gladino. Ujete organizme in najdene rastline smo odnesli v šolo, kjer smo naredili analizo vode, si pod lupo ogledovali ujete organizme ter jih identificirali. V okviru geografije smo opazovali strugo Sore in izpolnili delovni list z geografskimi vprašanji o njej. Pri kemijskem delu smo z analizami različnih vzorcev vode ugotovili, da je kemijsko onesnaženje rek v okolici šole relativno nizko. Projektni dan smo zaključili s številnimi  novimi znanji  o vodi in vseh »nevidnih« organizmih v njej.

Manca Plesec, 2. a