Obisk francoske veleposlanice v Škofji Loki

Francoska veleposlanica Florence Ferrari je v sredo, 20. novembra 2019, obiskala Škofja Loko. Sprejel jo je župan Tine Radinja, obiskala je tudi Gimnazijo Škofja Loka.

Škofjeloški župan Tine Radinja je veleposlanici Ferrari predstavil nekatere aktualne projekte občine, zlasti na področju mednarodnega sodelovanja.

Ob obisku Gimnazije Škofja Loka se je veleposlanica srečala z ravnateljem Jožetom Bogatajem, s profesorico francoščine Barbaro Osolnik-Rajšek in z dijaki, ki se na gimnaziji učijo francosko.

Ena izmed srednješolk Gimnazije Škofja Loka (Manca Štritof, 4. e) sodeluje v projektu za slovenske srednješolke »Diplomatka za en dan". Projekt, katerega namen je opozoriti na enakost med spoloma, je nastal na pobudo državne sekretarke na Ministrstvu za zunanje zadeve Republike Slovenije Simone Leskovar. Dekleta bodo en dan spremljala veleposlanice in spoznale, kakšen je vsakdan diplomatke.

Vir:

fotografije: Francosko veleposlaništvo v Ljubljani