Mednarodna izmenjava z Dansko

V tednu od 28. avgusta – 3. septembra je v okviru mednarode izmenjave z Gimnazijo Himmelev iz Roskildeja 49 dijakov Gimnazije  Škofja Loka odpotovalo na Dansko. 21 dijakov je bilo vključenih v redno vsakoletno izmenjavo in so svojim danskim vrstnikom, ki so jih gostili v aprilu, vrnili obisk. Poleg njih pa je na Dansko odpotoval tudi Mladinski mešani pevski zbor Gimnazije Škofja Loka, ki je skupaj z danskim zborom tam pripravil dva uspešna koncerta.

Gostiteljska danska šola Himmelev Gymnasium iz Roskilda je za obe skupini škofjeloških dijakov pripravila  bogat program, ki je med drugim vključeval aktivnosti na šoli, koncerta pevskega zbora, ogled vikinškega muzeja in  veslanje z vikinško ladjo, srečanje s Hamletom na gradu Kronborg v Helsingorju , ogled Koebenhavna in nepozaben obisk Tivolija - najstarejšega zabaviščnega parka v Evropi.

Tekst in fotografije: Ana Prevc Megušar, prof.