Mednarodna izmenjava s Truro School v Veliki Britaniji

Gimnazija Škofja Loka že nekaj  let pri organizaciji in izpeljavi zlate odprave v okviru programa MEPI sodeluje z Truro School iz Cornwalla. V letošnjem šolskem letu pa je 5. septembra,  poleg “mepijevcev”,  na enotedensko  študjsko in kulturno  izmenjavo  v Truro odšlo še 12 dijakov Gimnazije Škofja Loka. Prijazno so jih  gostile družine vrstnikov z angleške gimnazije. Dva dni so obiskovali pouk na šoli, opazovali podobnosti in razlike  in se čudili veličastni šolski  stavbi,  disciplini in delavnosti pri pouku,  elegantnim uniformam, ki jih nosijo angleški dijaki, molitvi s katero je ravnatelj zaključil svoj nagovor dijakom in učiteljem.

Angleški učitelji in dijaki so loškim  dijakom   v tednu dni predstavili tudi naravne in kulturne  lepote ter znamenitosi Cornwalla. Tako so si ogledali rudnik kositra, gledališče ob morju “Minack Theater”, telegrafski muzej in znameniti “Eden Project” – angleški center za trajnostni razvoj. Preiskusili so se tudi   v   surfanju na valovi.

Ob zaključku izmenjave so bili udeleženci zelo enotnega mnenja –  zanimiv, poučen, predvsem pa nepozaben teden in hvala Truro School  za gostoljubnost.

Tekst in fotografije:  Ana Prevc Megušar, prof.

• Truro School
  • V rudniku