Maturantska ekskurzija – Balkan

Dijaki 4. a so zadnje šolsko leto v Gimnaziji Škofja Loka začeli tradicijo maturantske ekskurzije po Balkanu.

V tednu dni smo obiskali štiri države, plačevali v štirih različnih denarnih valutah, se srečali z več oblikami za nas Slovence enega (srbohrvaškega) jezika in pri tem prevozili približno 2300 km in 13- krat prečkali državne meje.

Izlet smo začeli v svetovljanskem Sarajevu, nadaljevali v razdvojenem Mostarju in turistično (pre)obleganem Dubrovniku. Našli smo tudi čas za kopanje v toplem Jadranu.  Za konec smo se ustavili še v Črni  gori, kjer smo obiskali prestolnico Cetinje, Lovčen in za zaključek divji Durmitor. Povzpeli smo se na 2313 m visoki Savin Kuk in končali z raftingom po čudoviti Tari.

Prepričan sem, da nam bo izlet ostal v lepem spominu in bo tudi zaradi njega začetek šolskega leta lažji.

Aljoša Erman, prof.