Krst prvošolcev

V petek, 6. septembra so dijaki 4. letnika pripravili tradicionalni krst prvošolcev. Za dijake 1. letnika so pripravili posebne naloge, s katerimi so dokazovali, da so opravičeni do naziva gimnazijec. Ena izmed nalog, kjer so prvošolci morali pokazati največ ustvarjalnosti, je bila dramatizacija zgodbe o nastanku škofjeloškega grba. Ob tem je  vsak razred moral vključiti v igro še ključen element vezan na njihov oddelek (naravoslovci eno kemično reakcijo, športniki en prizor iz športa itd.). Po razrednih pripravah so svoje »izdelke« predstavili pred ostalimi oddelki 1. letnika in  strogo komisijo maturantov, ki je na koncu določila zmagovalca. Po zaključni slovesni prisegi, ki so jo prvošolci dali dijakom 4. letnika, so domov odšli kot novorojeni gimnazijci.

Tekst: Ana Prevc Megušar, prof.
Fotografije: Lucija Ponikvar, 4. e