Erasmus+ v Romuniji

V soboto, 9.7.2022 smo se dijaki izpred šole odpravili proti letališču v Trevisu. Z nekaj urno zamudo smo nato poleteli pruti romunskemu mestu Cluj Napoca, kjer smo zgodaj zvečer prispeli k svojim gostiteljem. Nedelja je bila prosta, preživeli smo jo z gostitelji in njihovimi družinami, v ponedeljek pa smo ob 9.30 začeli s programom. Romunski profesorji so nam razdelili naloge na temo zdrave prehrane, ki so vsebovale raziskovanje teme, sinhronizacijo dokumentarnega filma  in pripravo zdravega obroka s sestavinami, ki so bile cenejše od 5€. V okviru programa je sledil tudi ogled mesta, ki smo ga skozi različne naloge spoznavali sami. V tem  sprehodu po mestu Cluj smo videli vse  večje znamenitosti, saj so nas po mestu vodili naši gostitelji, ki  mesto zelo dobro poznajo. V četrtek smo si ogledali tudi nekaj znamenistosti zunaj mesta. Po uri in pol vožnje smo prispeli v Turdo, kjer smo si ogledali ogromen rudnik soli, v katerem smo se lahko celo peljali s čolnom. Sledil je ogled čudovitih vasic Turda in Torocko, kjer smo imeli tudi malo prostega časa. Naslednji dan smo v šoli predstavili rezultate dela, ki smo ga opravili čez teden, po dopoldnevu v šoli, pa smo imeli še zadnji večer, da se podružimo s svojimi gostitelji. Tako smo se naslednji dan, v soboto pozno dopoldne odpravili proti letališču, kjer smo nato  polni dobrih vtisov in izkušenj ter novih prijateljstev poleteli proti domu.

Žiga Režek, 4. e