Erasmus+ na Madžarskem

V nedeljo, 7.8.2022, se je 6 dijakov, skupaj s profesorjema Nevenko Bertoncelj in Gašperjem Murnom, odpravilo na izmenjavo v Kőszeg na Madžarsko. Dijaki smo se po večernem prihodu, skupaj z našimi gostitelji in še preostalimi dijaki iz Španije, Italije in Romunije, družili v mestu. V ponedeljek zjutraj smo imeli najprej sprejem s strani gostujoče gimnazije. Razkazali so nam šolo, nato  smo se dijaki preizkusili v »Hungarian tongue twisters«. Po kratkem premoru za kosilo je sledil t.i. »photo scavenger hunt«, kjer smo spoznavali in odkrivali najlepše kotičke mesta. Kljub zelo enolični, ravninski pokrajini okoli mesta Kőszeg, so nas naši gostitelji popoldan odpeljali na manjši hrib, kjer smo ob dobri družbi občudovali sončni zahod. Naslednji dan smo v mešanih skupinah razglabljali o stresu in načinih premagovanja le tega. Vsaka skupina je morala na čim bolj izviren in zabaven način predstaviti stresorje in načine relaksacije, ki so najbolj značilni in pogosti za posamezno državo. Po uradnem skupinskem delu v šoli, smo se z avtomobili odpravili do bližnjega jezera v Avstriji, kjer smo se ohladili in sprostili ob igranju odbojke. V sredo zjutraj je sledila 3-urna vožnja do Budimpešte, katera je znana po svojih številnih mostovih preko reke Donave. Ogledali smo si največje znamenitosti mesta, odšli smo tudi na vožnjo z ladjico in med drugim  uživali ob pogledu na ikono mesta, madžarski parlament. Po prihodu domov smo večer preživeli v majhnem, mladinskem pub-u. Četrtkovo dopoldne smo posvetili temi filma It's kind of a funny story. Pogovarjali smo se o stiskah mladih in vrstniškem nasilju. Po izvedenem kvizu pa so nas presenetili z aroma terapijo in pokušanjem različnih vrst čaja, kot možnostjo sprostitve. Kasneje smo se zbrali še v telovadnici in se naučili nekaj značilnih madžarskih plesov, kar je bila odlična gibalna sprostitev.  Popoldan smo preživeli v mestu Szombathely, večer pa v prijetnem ambientu na gradu. Zadnji dan smo dopoldanski čas v šoli preživeli ob poslušanju prezentacij posameznih skupin, ki smo jih ustvarjali tekom tedna. Dan smo zaključili s poslovilno zabavoJ.

Za konec pa lahko še povem, da smo v tem tednu pridobili veliko novega znanja, novih prijateljev in spominov, katerih se ne da kar tako ubesediti, vendar bodo ostali za vedno v nas, kot popotnica za nadaljnji osebnostni razvoj.

Neža Knific, 3.e