Državno šolsko prvenstvo v gorskih tekih

V četrtek, 22. 9., je bilo na Starem gradu pri Smledniku organizirano državno šolsko prvenstvo v gorskih tekih. Premagati je bilo potrebno 2200 m  z višinsko razliko.

Našo šolo so zastopali Dora Suljanovič, 3. e, ki je dosegla 5. mesto med starejšimi mladinkami, Tjaša Rupar, 4. a je bila sedma. Med mlajšimi mladinkami so tekmovale Eva Šifrer, 1. š, ki je imela od naših tekmovalk najhitrejši čas proge, vendar je bila v tej kategoriji konkurenca zelo močna. Tekmovale so tudi Adela Zupan in Tina Šturm iz 2. a, Manca Kavčič, 2. e. Dekleta so ekipno dosegla odlično 5. mesto v državi.

Med fanti pa so šolo zastopali Luka Urbančič in Martin Miklavčič oba  iz 1. š ter med starejšimi mladinci Martin Eržen iz 4. š.

Vsem tekmovalcev čestitamo za lepe uvrstitve.

Tanja Melihen, prof.