Dijaki Taborske Soukrome gymnasium na izmenjavi v Škofji Loki

V času od 17. do 20. oktobra je bilo 32 dijakov Taborske Soukrome gymnasium iz Tabora, Češka republika, na izmenjavi pri dijakih naše šole, nekaj mlajših pa so gostili učenci OŠ Ivan Grohar iz Škofje Loke.

Naši dijaki so bili na češki gimnaziji v času festivala Taborska srečanja septembra letos. Tokrat so bili češki dijaki gostje naše šole in so med drugim spoznali delo na šoli, dijaki 3. e so jim razkazali mesto, sprejel jih je tudi župan občine Škofja Loka mag. Miha Ješe. Na enodnevni ekskurziji so si ogledali Piran in Škocjanske jame, zadnji dan bivanja pa še znamenitosti Ljubljane. Seveda je bilo nekaj časa namenjno tudi druženju in spoznavanju življenja pri nas. Dogovor med šolama je bil, da z januarjem prihodnje leto pričenjamo skupni projekt.

Dijakom in njihovim staršem se zahvalujejmo za izkazano gostoljubje.

Koordinatorica projketa je bila Andreja Kolar, prof. ob pomoči Marije Gogala, prof. in Branke Mali, učitlejice na OŠ Ivan Grohar. Fotografije: Marek Švadlena, prof.