Dijak dijaku - dobrodelna prireditev za sklad Gaudeamus

V četrtek zvečer, 12. decembra 2013,  je Gimnazija Škofja Loka  že peto leto zapored izpeljala dobrodelno prireditev Dijak dijaku, letos na temo obletnic in praznovanj. Gospod ravnatelj Jože Bogataj je v uvodnih besedah predstavil nov logotip prireditve in čestital avtorju Juretu  Bogataju, dijaku 3.d. Vsem prisotnim pa je zaželel srečno in uspešno leto 2014. mag. Miha Ješe, župan občine Škofja Loka,  je v uvodnem nagovoru poudaril dobrodelnost prireditve, nam predstavil Škofjo Loko kot območje velike dobrodelnosti in nas spomnil, da smo dobrodelni lahko vsi, kajti nikoli ne vemo, kdaj bomo tako pomoč iz tega sklada potrebovali tudi mi.

Kljub kopici šolskih obveznosti nam ni bilo težko žrtvovati svojega časa in stopiti skupaj. Dijaki Gimnazije Škofja Loka smo s kulturnim programom vse prisotne popeljali skozi glasbene,  plesne točke in skeče v svet jezikov, ki se na naši šoli poučujejo. Letošnji gostje dobrodelne prireditve so bili učenci dveh škofjeloških osnovnih šol, OŠ Mesto in OŠ Ivana Groharja, ki so s svojim znanjem tujih jezikov popestrili naš program.  Vsi prisotni se lahko strinjajo, da smo pokazali zvrhano mero ustvarjalnosti in znanja, pripravili odlično prireditev in marsikomu polepšali večer.

Program sta na zabaven način povezovala Domen Košir, 4.č  in Marcel Nahtigal, 3.e, zahvala gre vsem mentorjem posameznih točk, glavna zahvala in čestitke pa »duši« projekta  prof. Barbari Gorjanc.

Po programu je sledila pogostitev z dobrotami dežel, katerih jezikov se učimo, ter dobrodelni bazar umetniških izdelkov, ki so prišli izpod pridnih in ustvarjalnih rok dijakov in dijakinj Gimnazije Škofja Loka.

Dobrodelni prispevki, ki smo jih zbrali ta večer, so bili namenjeni skladu Gaudeamus na Gimnaziji Škofja Loka. Namen prireditve je bil izpolnjen, saj smo ponovno zapolnili vrzel v dobrodelnem skladu.

Zala Novak in Nejc Peternelj, 3.č

• Jaka Bernard in Urška Košir, 3. č
  • Dijaki 3. č
  • Nekdanji 3. d praznuje obletnico mature