Delfi 2016

Delfi, prihajamo!

V ponedeljek, 11. 1. 2016, nas je pri pouku latinščine obiskala dr. Jerneja Kavčič z Oddelka za klasično filologijo Univerze v Ljubljani, nekoč tudi sama dijakinja naše gimnazije. Predstavila nam je poletno šolo klasičnih jezikov, ki bo za dijake slovenskih klasičnih gimnazij potekala v Delfih od 24. 6. – 2. 7. 2016 v organizaciji Društva za antične in humanistične študije Slovenije. Šola bo v stilu »Utile cum dulci« - Prijetno s koristnim« izvedla različne jezikovne, literarne in umetniške delavnice z ogledom arheološkega najdišča v Delfih, obveznim dnevnim kopanjem ter z ogledom Aten in Volosa.

Po predstavitvi je dr. Kavčičeva povedala tudi nekaj besed v stari in novi grščini. Prijave na poletno šolo zbiramo do konca januarja.

Katjuša Kolar, prof.