Delavnice za nadarjene devetošolce

V petek, 28. 10., smo že osmič izvedli delavnice za nadarjene, radovedne, vedoželjne devetošolce. Odziv na vabilo nas je res presenetil, saj se je delavnic udeležilo preko 150 učencev in učenk iz sedemnajstih osnovnih šol gorenjske in osrednjeslovenske regije. Vsak učenec se je udeležil dveh delavnic, katerih vsebine so bile povezane z rdečo nitjo našega letnega delovnega načrta: KOMUNIKACIJA/SPORAZUMEVANJE. Vemo, da je komunikacija zelo pomembna. Med seboj se sporazumevamo tako v slovenščini kot v tujih jezikih, uporabljamo pa tudi nebesedno komunikacijo, ki je morda še pomembnejše od besedne. Sporazumevajo se živali in morda tudi drevesa. Komunikacija lahko poteka neposredno, včasih pa tudi na daljavo s pomočjo najrazličnejših naprav. Kako pa so se sporazumevali v preteklosti? Kakšne načine komunikacije uporabljajo ljudje v različnih delih sveta? Kaj se zgodi, če ne razumemo matematičnih znakov ali kemijskih simbolov?  Kako preprečiti nesporazume? Kaj pa gledališka komunikacija? Na vsa omenjena vprašanja so učenci odgovore tudi našli, pri tem pa smo jim pomagali sodelujoči mentorji: Matic Gortnar, Matic Močnik, Gašper Murn, Gašper Kvartič, Tatjana  Žagar, Janez Ciperle, Mateja Lavtar, Diana Curk, Tina Zupančič, Anica Šaljaj, Maruša Šmigoc, Mojca Tolar, Manca Čadež, Mateja Močnik, Ana Prevc Megušar, Špela Oman in Saša Bogataj Suljanović. Nekaj utrinkov si lahko pogledate v galeriji.

Saša Bogataj Suljanović, univ. dipl. psih.

Fotografije: Amadej Zalokar, 3. b, Ana Prevc Megušar