Beremo skupaj: Cankar v sliki in besedi

V Cankarjevem letu 2018, v sklopu Nacionalnega meseca skupnega branja 2018 – Beremo skupaj in v povezavi s Cankarjevimi besedili, ki so izbrana za letošnje tekmovanje za Cankarjevo priznanje, smo na šolo povabili mladega slikarja Jana Alberta Novaka, ki je razstavil svoje ilustracije Cankarjeve Bele krizanteme. V sredo, 24. oktobra 2018, smo ob odprtju razstave v šolski knjižnici pripravili kratek kulturni program. Prepustili smo se Cankarjevemu nagovoru: Manca, Marija, Mija in Tina v besedah, slikar Jan v podobah. Bralke so presenetile s tehtnimi vprašanji, slikar pa s pronicljivimi odgovori. Skupaj smo si utirali pot do Cankarja, ki je tudi danes še kako aktualen. Dogodek je s svojo glasbo polepšal glasbeni gost Aleksander Mežek. Razstava želi z množico študij in skic prikazati tudi proces od zasnov do končnega izdelka in bo na ogled v šolski knjižnici do sredine novembra 2018.

Obisk je potekal tudi v povezavi s projektom Objem - Bralna pismenost in razvoj slovenščine.

Tekst: Marija Kokalj Auguštiner, prof., fotografije: Ana Prevc Megušar, prof.