Pojdi na glavno vsebino

8 zlatih matematikov

Na državnem matematičnem tekmovanju so bili škofjeloški gimnazijci spet v samem državnem vrhu. Osvojili so 8 zlatih priznanj in zasedli dve 4. mesti, dve 6. mesti in eno 10. mesto v državi. Dobitniki zlatih priznanj so: Jakob Žorž, 1. a in Luka Gašperlin, 1. a (4. mesto in pohvala), Jernej Oblak, 3. a, (6. mesto in pohvala), Gašper Jošt, 2. a (6. mesto), Eva Zupanc, 1. a (10. mesto), Matej Nastran, 1. a, Nejc Sušnik, 1. a, Lučka Kozamernik, 3. a.

Poleg osmih zlatih priznanj so naši dijaki na tekmovanju prejeli še deset srebrnih priznanj.

Za dosežke dijakov so zaslužni tudi njihovi mentorji:  Marko Špolad, Manca Čadež in Andreja Dobrovoljc.

Iskrene čestitke!

Spletno mesto za boljše delovanje uporablja piškotke.
Ti piškotki ne posegajo v vašo zasebnost. Več ...