Pojdi na glavno vsebino

7. Unescov tek mladih, sreda 12. maj 2021

Gimnazija Škofja Loka je članica ASP mreže Unescovih šol.

Med pomembne aktivnosti mreže sodijo tudi priprave raznovrstnih nacionalnih projektov, ki jih pripravljajo članice. Gimnazija Ptuj vsako drugo leto pripravi Unescov tek mladih. Letošnji, že 7. po vrsti, je koronsko obarvan. Letošnjega teka se udeležujejo ekipe iz 79 šol ASP mreže, med njimi tudi ekipa Gimnazije Škofja Loka.

Nismo se odpravili na tek na Ptuj, ampak smo tekli kar doma, v Škofji Loki. Zaradi epidemioloških omejitev je tekaška skupina dijakov, dijakinj in učiteljic pod trenerskim vodstvom športne pedagoginje Nevenke Bertoncelj štela 10 članov. Izkoristili smo lep torkov sončen dan in v lahkotnem pogovornem teku pretekli 1800 m.

Na štartu nas je kot koordinator ASP slovenske mreže šol nagovoril ravnatelj Jože Bogataj.

Povezava na pozdravni nagovor organizatorja,  ravnatelja Gimnazije Ptuj, županje mesta Ptuj, nacionalnega koordinatorja UNESCO ASP mreže ter generalnega sekretarja Slovenske nacionalne komisje za UNESCO: 

https://youtu.be/IKXI4kndrMw

Ana Prevc Megušar, šolska koordinatorica UNESCO ASP

Spletno mesto za boljše delovanje uporablja piškotke.
Ti piškotki ne posegajo v vašo zasebnost. Več ...