Simulacija zasedanja združenih narodov

30. september 2019

Simulacija zasedanja Združenih narodov

Če te zanimajo globalne teme kot so konflikti na Bližnjem vzhodu, soočanje s posledicami podnebnih sprememb ali trgovanje s človeškimi organi, je konferenca MUN (Model of United Nations) prava stvar zate.

Dijaki z različnih šol iz Slovenije in tujine se zberejo na konferenci, kjer kot delegati držav razpravljajo o perečih mednarodnih izzivih in iščejo kompromisne rešitve za vse vpletene strani.

Ker konferenca poteka v angleščini, udeleženci pri tem razvijajo veščine javnega nastopanja v tujem jeziku in se mojstrijo v predstavljanju lastnega stališča ter umetnosti iskanja kompromisa.

V kolikor se čutiš nagovorjenega/o, pridi na informativno srečanje, ki bo jutri, v torek, 1. oktobra, 9. šolsko uro v učilnici 349.

Janez Ciperle, prof.