Predavanje o pravljici

5. december 2019

Letos že drugič sodelujemo v Nacionalnem mesecu skupnega branja in se pridružujemo evropski pobudi EUReads – Evropa bere pri spodbujanju branja/poslušanja v predšolskem obdobju. Na obisk smo povabili otroke iz Vrtca Škofja Loka. Naše dijakinje so jim pripravile prijetno srečanje s pripovedovanjem pravljic. Kot drugi del tega projekta smo pripravili strokovno predavanje o pravljici, in sicer nam bo naša nekdanja dijakinja Katja Kožuh predstavila svoje magistrsko delo z naslovom “Pravljična resnica in družbena resničnost”. Naloga je izčrpna analiza pravljice nasploh, izhaja pa iz pravljic Svetlane Makarovič in Anje Štefan. Predavanje s pogovorom bo v torek, 10. decembra 2019, ob 13. uri v učilnici 340. Profesorji in dijaki, ki bi želeli prisostvovati temu predavanju, se prijavite v šolski knjižnici do petka, 6. decembra 2019.
Priporočamo, prisrčno vabljeni!
Marija Kokalj Auguštiner, prof., knjižničarka