Avdicija za pevski zbor

9. september 2024

Spoštovane dijakinje in dijaki.

na naši šoli že vrsto let negujemo in ustvarjamo na področju zborovske glasbe. Imamo kar dva pevska zbora: dekliški in mešani pevski zbor. Z zbori prepevamo različne zvrsti; vse od klasičnih pa do pop-a, rock-a, spiritualnih, jazz-a in klasične glasbe. Pevski zbor ima vedno v načrtu dva koncerta (božično-novoletni in pomladni), udeleži se pevske revije, tekmovanja doma ali v tujini, hodi na aktivne pevske vikende in na vsake dve leti izpelje izmenjavo z Dansko.

V skupino ste zares vabljeni vsi dijaki, ki ste se v preteklosti že srečali s petjem ali pa ste do sedaj to počeli v kopalnici. Na šoli imamo ogromno dobrih pevcev, inštrumentalistov in drugih zagnanih umetnikov, ki morajo svoj talent pokazati še na odru!

Pevski zbor vam na koncu prinaša tudi OIV ure, če pa ste udeleženi v programu MEPI, pa dejavnost lahko uporabite kot za "veščino." Dijaki, ki se boste odločili za pevski zbor, boste pri pouku glasbene umetnosti deležni tudi posebne nagrade. :)

Avdicija za pevski zbor bo potekala v četrtek, 12. septembra, ob 14. uri, v učilnici 149.

Nestrpno vas pričakujem,

Prof. glasbe Žiga Kert