Unescov recital Jezik - kultura in tradicija 2012

8. oktober 2012

Šole mreže ASP so bile maju in juniju 2012 obveščene o tematiki nacionalnega projekta, ki ga je Gimnazija Škofja Loka pripravila ob mednarodnem letu medgeneracijske solidarnosti in aktivnega staranja. Šole so potem pri rednem pouku tujih jezikov z različnimi metodološkimi oblikami na to temo oblikovale prispevke in jih glede na možnosti predstavile že na svoji šoli. Najboljše prispevke so predstavile na osrednjem recitalu v Škofji Loki, ki je bil 19. oktobra v Sokolskem domu. Recital je potekal v dveh delih in sicer na otvoritvenem delu so nastopile 4 osnovne šole in dva vrtca ter ena srednja šola. Projekt smo povezali tudi z organizacijami v naši občini saj je recital odprl predsednik društva škofjeloških upokojencev. Popoldanski del se je začel z generalko ob 13. uri, vmes so dijaki Gimnazije Škofja Loka za udeležence drugih šol pripravili voden ogled Škofje Loke.  Osrednja prireditev se je začela ob 16. Uri z nagovorom ravnatelja Gimnazije Škofja Loka Jožetom Bogatajem ter uvodnim pozdravom pesnice in ambasadorke mednarodnega leta Neže Maurer. Recital je s pesmijo zaključila Eva Boto, dijakinja Gimnazije Ravne na Koroškem, ki je Slovenijo v letošnjem letu predstavljala na Evrosongu.

Več o recitalu v zavihku UNESCO.

Ana Prevc Megušar, koordinatorica ASP Unesco na Gimnaziji Škofja Loka