Teden pisanja z roko

23. januar 2022

Slovenija letos že 7. leto praznuje t. i. "Teden pisanja z roko", ko razne šole z dejavnostmi spodbujajo različne oblike in veščine pisanja z roko. Lansko leto smo na šoli v ta namen organizirali vrsto delavnic, na katerih so se lahko dijaki in profesorji srečali z različnimi zgodovinskimi in svetovnimi pisavami sveta.

Z veseljem vas obveščam, da bomo delavnice prihodnji teden ponovno izvedli. Zaradi znanih okoliščin bodo delavnice potekale po Zoomu (link na koncu sporočila). Zvrstilo se bo enajst različnih pisav, ki jih bodo predstavljali gosti - izvedenci v posameznih pisavah oz. jezikih. Višji letniki, ki vas tema zanima ali morda celo razmišljate o sorodnem študiju, lahko tu že navežete kakšen stik s strokovnjakom.

Več o izvedbi delavnic si lahko preberete v okrožnicah.

Gašper Kvartič, prof.