sBiblos – izposoja e-knjig

25. april 2023

Obvestilo za uporabnike šolske knjižnice

sBIBLOS – IZPOSOJA E-KNJIG

V tem šolskem letu je Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje v sodelovanju z Zavodom Beletrina s pilotnim projektom Izposoja e- knjig za domače branje omogočilo uvedbo nove storitve v šolskih knjižnicah. Uporabniki šolskih knjižnic se lahko po tem, ko si uredijo dostop do storitve Moja knjižnica/Moj COBISS, prijavijo v platformo sBiblos in si izposojajo e-knjige. Nabor naslovov zajema predvsem knjige za domače branje v osnovni in srednji šoli.

Za dostop do e-zbirke smo pripravili navodila, ki ste jih vsi profesorji in dijaki 1. letnika že prejeli po e-pošti v eAsistentu, dijaki 2., 3. in 4. letnika pa se za prijavne podatke oglasite osebno v knjižnici. Vabimo vas, da v čim večjem številu preizkusite novo možnost izposoje. Upamo, da bo nova storitev prispevala k boljšemu dostopu do iskanega gradiva – še posebej takrat, ko zmanjkuje tiskanih izvodov.

Marija Kokalj Auguštiner, prof., knjižničarka