Predavanje iz cikla Šola za starše

15. januar 2016

Spoštovani starši!

Vabimo vas na predavanje psihologa dr. Grega Repovša, ki se je v januarju 2005  kot podoktorski raziskovalec pridružil laboratoriju za kognitivni nadzor in psihopatologijo (Cognitive Control and Psychopathology Lab) na Oddelku za psihologijo, Washington University in Saint Louis v zvezni državi Missouri, ZDA. V Slovenijo se je vrnil septembra 2008. Od takrat nadaljuje svoje pedagoško in raziskovalno delo na Oddelku za psihologijo.

Svoje predavanje za vas starše je poimenoval Kako nam lahko pomaga poznavanje delovanja možganov? V predavanju se bo dotaknil pomena kompetence učenja učenja, ki je ena najpomembnejših spretnosti ne le v šoli, temveč v življenju nasploh. Veliko je znanega o tem, kako se učinkovito učiti, pa nam to kljub temu pogosto ne uspeva. Spoznanja psihologije in kognitivne nevroznanosti nam pomagajo razumeti ne le, kako deluje učenje, temveč tudi, zakaj je ta znanja težko uporabljati in kako doseči trajnejše spremembe. Na predavanju bo govoril tudi o tem, kako deluje spomin, kaj vpliva na uspešnost učenja, kaj nas ovira pri uporabi dobrih praks in kako si pomagati pri njihovi vpeljavi. Govor bo tako o učenju otrok kot tudi o učenju in ohranjanju možganske kondicije starejših.

Saša Bogataj Suljanović, univ. dipl. psih.