Pogovor z gostujočima dijakoma

14. november 2012

V letošnjem letu Gimnazija Škofja Loka sodeluje v programu mednarodne mobilnosti dijakov (CMEPIUS) in zato od konca avgusta pa do konca novembra dva naša dijaka 3. letnika gostita dva dijaka Gimnazije Himmelev iz mesta Roskilde na Danskem.

To sta Laura Andersen in Kirstoffer Trap-Jensen, ki obiskujeta pouk v 3. letniku in kot gostujoča dijaka spoznavata naše deželo, ljudi in navade. Ob zaključku njunega programa v Sloveniji smo za dijake Gimnazije organizirali okroglo mizo, na kateri po tekel pogovor o njunem trimesečnem bivanju in delu pri nas skupaj z gositeljema iz 3. e razreda  (Urša Demšar, Nejc Vodir) ter mentorico programa mag. Natašo Zaplotnik.

V začetku januarja škofjeloška dijaka – gostitelja odhajata na dvomesečno izmenjavo na Dansko in bosta gosta obeh danskih dijakov ter dijaka na Gimnaziji Himmelev.

Okrogla miza, na katero vabimo predvsem dijake,  bo v torek, 20. novembra, ob 18. uri v učilnici 341.

Pogovor, ki bo potekal v angleščini, bosta povezovala Tina Gartner in Žan Vrhunc, dijaka 4. e.