Jakob Žorž osvojil srebro medaljo na računalniški olimpijadi

10. september 2024

Z zaključno slovesnostjo in podelitvijo odličij se je
uspešno zaključila 36. mednarodna računalniška olimpijada (The International Olympiad in Informatics – IOI 2024), ki je med 1. in 8. septembrom potekala v Aleksandriji v Egiptu. Član slovenske ekipe štirih dijakov je bil tudi dijak Gimnazije Škofja Loka Jakob Žorž, ki si je v konkurenci 362 dijakov iz 91 držav priboril srebrno odličje. Tako je Jakob lanskemu bronu dodal še srebro. Svoje znanje programiranja je nadgrajeval na Zavodu za računalniško izobraževanje (ZRI).

Barve Slovenije so v  Aleksandriji zastopali še  Luka Heric (II. gimnazija Maribor), Žan Pustoslemšek (Šolski center Ravne na Koroškem, Gimnazija Ravne na Koroškem) ter Brest Lenarčič (Šolski center Rogaška Slatina, Gimnazija Rogaška Slatina).

V tednu olimpijade so imeli mladi programerji s celega sveta dva dni tekmovalna, kjer so programirali po pet ur. Poleg tekmovalnih dni so se mladi na tekmovališču in plažah veliko družili, si ogledali Aleksandrijsko knjižnico, Veliki egipčanski muzej ter piramide.

Jakobu iskreno ČESTITAMO za izreden uspeh!

Fotografija: arhiv ZOTKS