Pojdi na glavno vsebino

Izjemen športni uspeh dijakinje 4. a Lare Poljšak

6. september 2016

Olimpijski ogenj je ugasnil in poletnih počitnic je konec. Dneve nam že zapolnjujejo nove delovne obveznosti, na kar se, bolj kot ne, stežka privajamo. No, k sreči to ne velja za Laro Poljšak, ki je v jesen štartala s turbo pogonom! Članica YC Portorož je namreč na italijanskem državnem prvenstvu razreda dinghy 12 v organizaciji Y.C. Hannibal iz Tržiča osvojila 5. mesto med 85 krmarji iz cele Italije.

Lara je bila najmlajša krmarka na regati. Konkurenca je v tem razredu zelo močna, saj se v njem radi preizkušajo tudi olimpijci in prvaki drugih jadralnih razredov. V močnem toku in zelo spremenljivem vetru so organizatorji izpeljali pet plovov. Lara se je hrabro borila in zasedla peto mesto v skupni razvrstitvi, kar je bila daleč najboljša uvrstitev v ženski konkurenci, saj je prva Italijanka zasedla šele 45.mesto Ob izredno lepi in prijetni zaključni prireditvi je Lara prejela trofejo Stroili za prvo uvrščeno v ženski kategoriji, prehodni pokal Coppa Dacca` za kategorijo do 28 let, pokal za peto mesto v absolutni razvrstitvi. Kot zanimivost naj še povemo, da je dinghy 12' drugi najštevilčnejši monotip s pomično kobilico v Italiji.

(Op.: zapis je prispeval g. Poljšak)