Iz programa Obiski na Gimnaziji Škofja Loka

9. maj 2013

V četrtek, 16. maja 2013, ob 18. uri vas vabim v šolsko predavalnico v pritličju šole, ko dijaki 3. č v okviru Obiskov na šoli ter ob mednarodnem dnevu družin in evropskem letu državljanov prirejajo dobrodelno prireditev z gostjama: gospo Anito Ogulin in gospo Natašo Brajdič. Mentorici projekta Obiski sta šolska svetovalna delavka Saša Suljanović Bogataj in Tanja Gartner, prof. sociologije.

Zbrana sredstva bodo v pomoč dijakom 3. č pri plačilu stroškov njihove maturantske ekskurzije avgusta letos.

Nekaj o gostjah:

Anita Ogulin je bila Slovenko leta 2012. Ta laskavi naziv si je pridobila s svojim delovanjem na področju zmanjševanjem revščine  in pomoči otrokom iz depriviligiranih okolij.

Nataša Brajdič je bila kandidatka za Slovenko leta 2007. Je romska aktivistka, ki je zaposlena na Policiji. Svoja prizadevanja usmerja v razumevanje romske problematike in je aktivna članica Amnesty International Slovenija.