Dobrodošli v novem šolskem letu

3. september 2011

Smo šola z dolgoletno tradicijo in dobrimi rezultati.

V preteklem šolskem letu je 4. letnik Gimnazije  uspešno zaključilo 161 dijakov. Od teh jih je bilo 158 uspešnih na splošni maturi v spomladanskem roku, med njimi 14 zlatih maturantov. Vsi dijaki so se vpisali za želeno študijsko smer.

V profesorskem zboru je 53 strokovno usposobljenih učiteljev različnih strokovnih predmetov. Mnogi med njimi so izvrstni mentorji in koordinatorji , predvsem pa so dobri učitelji, ki strokovno in profesionalno opravljajo svoje delo. Nekateri med njimi so tudi vaši razredniki oz. razredničarke.

V tem šolskem letu je na naši šoli vpisanih 635 dijakov in dijakinj, od tega 177 v prvi letnik.

Kaj si želimo v tem šolskem letu?

• da bi bili uspešni dijaki
  • da bi s prizadevnim delom dokazali (predvsem sebi), da ste kos nalogam, ki vam jih pred vas postavlja gimnazijski  program
  • da znanje (ponovno) (p)ostane vrednota, za katero se je vredno potruditi
  • da bi bila šola ustanova, v katero bi radi prihajali – tudi zaradi pridobivanja novega znanja
  • da bi v svojem delu pri nas našli smisel/cilj za nadaljnje delo in poklic
  • da bi odrasli v odgovornega dijaka/dijakinjo, ki se zaveda svojih dolžnosti in pravic
  • da bi znali ceniti  vrednote kot npr. prijateljstvo, poštenost, toleranco

Vizija razvoja Gimnazije Škofja Loka

Gimnazija Škofja Loka je šola več kot 60-letno tradicijo. Njena kvaliteta so dobri učitelji, ki sledijo potrebam in razvoju družbe, uspešni dijaki in zadovoljni starši. Gimnazija Škofja Loka se je v zadnjih dvehletnih prenovila in posodobila v smislu posodobljenih učnih programov, najnovejša in kvalitetnejša oprema zagotavlja dobre pogoje za nemoteno in uspešno delovanje.Utečeni in novi projekti dopolnjujejo in bogatijo obvezni učni program in so postali sestavni del šolskega dela.

(iz Letnega delovnega načrta)

Profesorski zbor Gimnazije Škofja Loka  želi  dijakom in dijakinjam uspešno delo v novem šolskem letu!