Beremo skupaj

22. oktober 2018

V sklopu vseslovenskega projekta Nacionalni mesec skupnega branja – Beremo skupaj, Cankarjevega leta 2018 in v povezavi z izbranimi Cankarjevimi besedili za tekmovanje za Cankarjevo priznanje vabimo na ogled razstave z naslovom  »Cankar v sliki in besedi«.

Na šolo vsmo povabili mladega slikarja Jana Alberta Novaka, diplomanta ALUO. Razstavil je svoje slike, ki so nastale pri projektu »Ilustracija Cankarjeve Bele krizanteme«. Srečanje je potekalo v sodelovanju s tekmovalkami za Cankarjevo priznanje pod mentorstvom prof. Melite Perkovič. Prisluhnili smo avtorjevim komentarjem k slikam, razmišljali o aktualnosti Cankarjevih del v današnjem času in si izmenjali osebne izbore Cankarjevih misli in citatov.

Srečanje je bilo v sredo, 24. oktobra 2018, osmo in del devete šolske ure v šolski knjižnici.

Majda Kokalj Auguštiner, prof. knjižničarka, Melita Perkovič, prof.

Predstavitev dogodka