10. tradicionalni tujejezični Unescov recital: Jezik - kultura in tradicija

14. oktober 2010

TUJEJEZIČNI UNESCOV RECITAL »JEZIK – KULTURA IN TRADICIJA« ŽE DESETIČ V ŠKOFJI LOKI

Gimnazija Škofja Loka že desetič zapored za Unescovo mrežo slovenskih  osnovnih in srednjih šol  organizira tradicionalni tujejezični recital JEZIK – KULTURA IN TRADICIJA, ki bo v petek, 15. oktobra 2010, ob 17. uri v dvorani Sokolskega doma v Škofji Loki.

Tema letošnjega srečanja je JAZ IN TI in na to temo so učenci osnovnih šol ter dijaki srednjih šol (na otvoritvi pa tudi malčki iz škofjeloškega vrtca) ustvarjali v pesmi, plesu in besedi.  V Škofji Loki se nam bodo predstavili najboljši. Pričajkujemo udeležbo  predstavnikov 18 osnovnih in srednjih šol širom Slovenije, ki v Škofo Loko prihajajo s svojimi mentoricami in mentorji.

Dijaki Gimnazije Škofja Loka jim bodo kot dobri gostitelji predstavili tudi kulturno dediščino mesta, še prej pa bo ob 12.10 v veliki predavalnici  šolskega centra uradna otvoritev srečanja.

Vabljeni v Kristalno dvorano Sokolskega doma na enkratno doživetje različnih kultur, jezikov in narodov.

Nika Marenk, prof.
koordinatorica nacionalnega projekta